ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Українці в Канаді

  Українці в Канаді

Заселення Канади українцями почалося н кіпці XIX століття. Першими переселенцями з України були селяни з села Небилів, що в Галичині - Іван Пилипів і Василь Єленяк, які прибули до Канади у вересні 1891 року. Потім почали прибувати й інші групи українських селян.

Початковий період еміграції то Канади був наймасовіший. У 1896-1914рр. сюди переселилося 170 тис. українців. Головним чином це були вихідці з Галичини, Буковини і Закарпаття, які перебували під владою Австро-Угорщини. Люди тікали не тільки від матеріальної скрути, а й від політичної сваволі, сподіваючись за океаном знайти достаток і довгождану волю.

За переписом 1981 р. українці становили 3,1% населення країни, що складає 755 тис. осіб. Більше половини українців прожинають в провінціях Манітоба, Саскачеван і Альберта. Українська мова, література і культура вивчаються у широкій мережі громадських суботніх і недільних шкіл, а також у двомовних школах, де є класи з українською мовою навчання. Усього в Канаді близько 6 тис. дітей вивчають українську мову.