ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

„Шестидесятники”

  „Шестидесятники”

Період після смерті Сталіна характеризувався певною лібералізацією суспільно-політичного життя. В цей час набуває поширення громадський рух за оновлення радянського суспільства, який досягає найбільшої активності на початку 1960-х років, а його учасники дістають назву "шестидесятників". Рух об'єднував переважно творчу молодь, яка найактивніше долучалася до громадсько-політичного життя і культурного відродження в період десталінізації і хрущовської відлиги. Склалося покоління людей з антитоталітарним мисленням.

"Шестидесятники" шукали нових форм творчості, нового осмислення національного досвіду в рамках тоталітарної системи. Вони почали переглядати марксистські канони і ставати на шлях боротьби за оновлення суспільства на грунті загальнолюдських цінностей.

Найпопулярнішими серед "шестидесятників” стали імена Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Ліни Костенко, Івана Дзюби, Василя Стуса, Алли Горської, Івана Геля та інших. Багато "шестидесятників” згодом стали активними учасниками дисидентського руху.