ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Визвольна війна XVII століття

  Визвольна війна XVII століття
В січні 1648 р. спалахнуло грандіозне, небувале доти в Україні народне повстання, що поступово охопило майже усю її територію, підвладну Речі Посполитій, і переросло у справжню війну, яка тривала багато років. Вона була спрямована на повалення влади Польщі, визволення народу від утисків і експлуатації, на захист рідної мови, віри, культури та звичаїв. Початок війни (Ї648-Ї657 рр.), характеризувався найбільшим розмахом національно-визвольної та соціальної боротьби. Повсталими у 1648 р. були здобуті блискучі перемоги під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями.
Всього було в тій війні - славних перемог і відчутних поразок. За "вольную волю”, за віру предків український народ заплатив життями десятків тисяч своїх найкращих представників. Цей буревій спопелив численні міста і села України, знедолив їх жителів. І все ж тяжкі часи боротьби за національне визволення лишилися у пам'яті народу героїчно світлими.

Легендарні імена Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса, Івана Богуна, Данила Нечая, інших лицарів українського національного пробудження оспівано в піснях і думах.