ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Волинь

  Волинь

Волинь – давньоукраїнська історична область, розташована по південних притоках Прип’яті і у верхів’я Бугу. В VII-X ст. тут жили східнослов’янські племена – дуліби, хорвати, волиняни. Назва походить від назви давнього (вперше згадується в 1018р.) міста Волинь (Велинь). Із X ст. знаходилась у складі Київської Русі, входила до Володимиро-Волинського князівства, з XVI ст. – до волинського Воєводства Польщі.

На Волині широкий відгомін знаходили повстання К.Косинського (1591-1593 рр.), С. Наливайка (1595р.) і особливо Богдана Хмельницького. Тут діяли численні загони М. Кривоноса, І.Донця та інших. Але Волинь не увійшла до козацької держави, довго залишаючись провінцією Польщі. До складу Російської імперії вона увійшла в 1795 році і від початку XIX ст. стала Волинською губернією із центром у Житомирі. В 1919 році Волинь була окупована поляками. За Ризьким договором 1921 року вона була поділена: східна частина відійшла до УРСР, західна до Польщі.

В українській літературі відомо багато письменників з Волині: Леся Українка, Л. Мосендз, О. Лятуринська, У. Самчук, О. Степанович та інші.