ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Бойківщина

  Бойківщина

На північних і південних схилах Карпат від річок Лімниця і Тересьва на сході до річок Уж і Сян на заході проживають бойки — представники самобутньої етнографічної' групи українців. Свій родовід бойки ведуть від давнього східнослов'янського племені білих хорватів, яких Володимир Великий приєднав до Київської держави.

Походження назви "бойки" залишається нез'ясованим ще й досі. Найбільш науково обгрунтованими є дві гіпотези. Перша виводить назву від частки "бойе" (в значенні „так”), що її вживає в розмові місцеве населення. За другою вона походить від імені „Бойко”. Бойки зберегли багато старовинних звичаїв і обрядів. З давніх часів вони займалися скотарством, останнім часом — землеробством, скотар ством, садівництвом.

Сучасна історико-етнографічна територія проживання бойків – Бойківщина - охоплює гірські райони Львівської та Закарпатської областей і займає близько 8 тис. км2.

На Бойківщині народилося багато відомих діячів, зокрема гетьман Петро Сагайдачний, генеральний суддя з Хмельниччини І. Креховецький.