ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Галичина

  Галичина

Назва „Галичина" походить від столиці Галицько-Волинського князівства - старого Галича (від грецького слова „гальс” - сіль). Галичина поділялася на Східну, заселену переважно українцями, і Західну, заселену переважно поляками. В 1387 роді Східна, Галичина відійшла до Польщі, де у XV ст. було створене Руське воєводство з центром у Львові. Після першого поділу Польщі (1772 р.)

Галичина відійшла до Австрії, 1867 р. - до Австро-Угорщини. Після розпаду Австро-Угорщини в 1918році в Східній Галичині була створена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). 23 листопада 1920 року Польща окупувала територію Східної Галичини. У1939 році згідно з пактом Рібентропа-Молотова Східна Галичина була приєднана до УРСР.

Сучасна Галичина (Східна Галичина) у складі незалежної України як історико-географічний регіон включає повністю Львівську, Івано-Франківську і більшість Тернопільської областей (крім невеликої крайньої північної частини, яка входить до історико-географічного регіону Волинь). Їх площа в межах України становить 49,5 тис кв. км.