ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Гуцульщина

  Гуцульщина

Гуцульщина (Верховина) – історико-етнографічна область України, територія розселення гуцулів, яка збігається з крайньою південно-східною, середньо- і високогірною частинами Українських Карпат. Гуцули живуть у районах, що розташовані на південному сході від рік Лімниця і Торця до державного кордону з Румунією. Сюди входять частина Івано=-Франківської (південь Косівськогоі Верховинський район) і Чернівецької (Путивльський район) областей. Загальна площа Гуцульщини – 6,5 тис. кв. км., населення близько 200 тис. чол.

Понад 90% населення Гуцульщини – українці-гуцули. Назва гуцулів походить, можливо, від молдавського слова „гоц”, „гуц”, що означає „месник, опришок”. Згідно з іншою версією, це слово виводять від „кочул” – пастух.

Гуцули відомі унікальною культурою, самобутніми традиціями. Гуцульщина славиться високоякісними художніми виробами з дерева (різьба) і металу (чеканка), килимарством, гончарством; її жителі – неперевершені лісоруби. Найбільші населені пункти: Делятин, Косів, Кути, Вижниця, Ворохта, Яблунів, Рахів, Яремча.