на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

02 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

06 : 00

 

06 : 30

 

06 : 35

Наука: пошуки і знахідки  

07 : 05

 

07 : 25

 

07 : 35

 

07 : 55

 

08 : 00

Всеукраїнський фестиваль мистецтв "Обіймись, Україно!"  
 

ЗМІНИ В ПРОГРАМІ:

Увага! Зміни у програмі!

24 серпня 2011 року

ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" до Дня Незалежності України планує наступні прямі трансляції:

З 10:30 до 11:00 Урочистості з нагоди 20-ї річниці Незалежності України

З 20:00 до 20:30 Мистецький телемарафон до 20-ї річниці Незалежності України з Майдану Незалежності у місті Києві

Дирекція програм

  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Огляд преси

<< версія для друку >>

15.08.2011 - 20.08.2011

19-серпня у черговому тридцять третьому номері часопису «Український тиждень» вийшов друком спецпроект «Україна-20. Уроки незалежності». Це – результат масштабного дослідження аналітичної групи тижневика спільно з незалежними експертами, в якому вперше даються відповіді на чимало складних запитань, які протягом 20 років свідомо замочувались політиками через можливий резонанс. Відтак він не має аналогів в Україні.

На початку 90-х країни колишнього соціалістичного табору і радянський Союз заявили про бажання йти до демократії та вільного ринку. Вони розпочали будувати нове життя приблизно в однакових умовах. Україна демонструвала значний потенціал для успіху. Проте за підсумком двадцяти років і досі перебуває в дорозі. Де звернули в неправильному напрямку? Хто винен в цьому? Хто збагатився за рахунок держави? Чого забракло опозиції аби виправдати довіру людей? Що могло бути зроблено інакше і що треба врахувати у майбутньому, аби уникнути помилок? Тижневик шукав відповіді на ці запитання, розглядаючи етапи розвитку України.

У цьому дослідженні визначається успішність тих чи інших кроків й оцінюється перебіг подій щодо того, наскільки вони сприяли незалежності України як суб’єкта міжнародного права і виконанню декларованих кожною владою планів реінтеграції нашої держави з Європою.

Це поняття включає економічну конкурентоспроможність, підвищення якості життя (у розумінні рейтингу людського розвитку ООН), демократичність політичного процесу, відкритість прийняття державних рішень і можливість громадського контролю над ними. Спецвипуск «Україна-20. Уроки незалежності», як стверджує «Український тиждень» - це не просто дослідження проблеми, але й рекомендації діючій владі щодо їх вирішення.

Про все це докладно читайте на сторінках свіжого, 33-го номера часопису «Український тиждень». Редакція сподівається, що спецвипуск викличе підвищений інтерес читацької аудиторії до теми становлення суверенітету Української держави напередодні святкування 20-ї річниці незалежності України.

Як повідомила 17-го серпня газета «Україна молода», місто Лева першим обрало українську сім»ю для промоційного ролика УЄФА до Євро-2012. Отже, львів’яни визначилися з футбольною візитівкою свого міста. У конкурсі на право представляти Львів у промоційному ролику УЄФА перемогла родина Манзель. Змагання відбувалося прозоро – журі з надісланих фотографій обирало, яка ж сім’я якнайкраще уособлює гостинність міста Лева. До участі запрошували подружжя з двома і більше дітьми віком від трьох до п’ятнадцяти років. Переможця обрали з простих громадян.

Член журі, відома дизайнера Роксолана Богуцька розповіла виданню, що для них було важливо знайти доброзичливу та справжню у своїх почуттях родину, яка гармонійно виглядатиме в кадрі. Тож, на думку журі, сім’я Манзель справедливо отримала право взяти участь у промоційному відео УЄФА про Львів. За інформацією «України молодої», ролик за участі родини Манзелів покажуть 2-го грудня 2011 року під час жеребкування фінальної частини чемпіонату, і транслюватимуть до самого початку Євро-2012. Його сценарій поки що тримають у таємниці. Аналогічні ролики планують відзняти у кожному з польських та українських міст, де відбуватимуться матчі європейської футбольної першості.

«Європейці ополчилися проти автомобілів». Під таким заголовком газета «Голос України» розповіла про намагання багатьох європейських міст позбуватися авто, створюючи їм відверто ворожі умови. Мета – схилити водіїв до більш екологічно дружніх засобів пересування. Приміром, міста Відень, Мюнхен і Копенгаген закрили величезну кількість автомобільних смуг. У Барселоні і Парижі частини проїжджих доріг відведено для популярних програм прокату велосипедів. Водії в Лондоні і Стокгольмі змушені вносити більшу плату за в’їзд у центр міста. За останні два роки десятки німецьких міст приєдналися до національної мережі «екологічних зон», куди можуть в’їжджати тільки машини з низькими викидами вуглецю. А водії дедалі зростаючого числа трамваїв отримали змогу при наближенні змінювати сигнали світлофорів на свою користь.

Проте найдієвіше новаторська стратегія в Європі – цілеспрямоване ускладнення і значне подорожчання паркувальних місць. Газета навела і ще один цікавий факт. У Копенгагені, приміром, будівля Європейської комісії з питань навколишнього середовища обладнана більш як ста п’ятдесятьма місцями для паркування велосипедів і лише одним для машин людей з обмеженими можливостями.

Газета «Україна молода» 18-го серпня повідомила, що у Підмосков’ї відкрився ювілейний, десятий міжнародний авіакосмічний салон МАКС—2011, який за престижністю доганяє Паризький в Ле-Бурже. У виставці братиме участь понад вісімсот компаній, що працюють у галузі авіації. Свої розробки привіз і український завод імені Антонова, який презентував новий літак АН-158.

Основна його відмінність від попередника і деяких російських конкурентів – більша маневреність та надсучасна комплектація електронної системи управління. Представники заводу розповіли газеті, що презентований літак є регіональним і призначений для перевезення до дев’яноста дев’яти пасажирів. Свій перший політ він здійснив 2010-го року, а цьогоріч отримав сертифікат якості.

Наші авіаконструктори вже в перший день домовилися з російським «Авіапромом» про спільне виробництво на території Російської Федерації цих машин. Зацікавлений у придбанні двадцяти п’яти літаків АН-140 і «Аерофлот». Перші шість літаків планують поставити у 2014-му році. Попередньо укладено домовленість про продаж і з Кубою. Новий літак від заводу Антонова розглядають і білоруси.

Новим методам боротьби податківців з тіньовим сектором української економіки присвятила одну із своїх публікацій за 16-те серпня газета «Урядовий кур’єр». Це насамперед підходи, за якими під прес потрапляють лише «тіньовики». Для прозорого бізнесу створюються такі умови, коли податки не доводиться стягувати, їх сплачують. В результаті - надходження податків до Зведеного бюджету держави зросло порівняно з минулим півріччям майже на 43 мільярди гривень.

Ще більшого ефекту податківці очікують від використання так званої «карти тіньового сектору». З її допомогою унеможливлюватимуть приховування прибутків від оподаткування платниками ПДВ та фізичними особами. Ця карта, куди вносяться підприємства, що мінімізують свої зобов’язання, вже створена. Невдовзі буде завершено роботу й над картою тіньового сектору фізичних осіб – несумлінних платників податків. Далі – пряма мова заступника голови Державної податкової служби України Олександра Клименка, який прокоментував виданню цю новину.

«Розроблені нашими фахівцями методи аналізу та прогнозування дають змогу не тільки точно оцінити загальні обсяги тіньової економіки, а й локалізувати її учасників по територіях та видах діяльності. До кінця цього місяця ці карти ляжуть на стіл керівникам усіх територіальних підрозділів Державної податкової служби та стануть їх настільними книгами з детінізації української економіки. Сприятиме успішному наступу на «тінь» створений для кожної адміністративно-територіальної одиниці «зріз економічної ситуації». Він враховуватиме всі чинники та тенденції в окремому місті чи районі, в тому числі дисбаланс між сплатою податків та обсягами коштів, що обертаються в економіці».

Львівська обласна газета «Високий замок» розповіла про подвір»я Євдокії Капустяк з міста Червонограда. Про існування цього своєрідного» «оазису» знають всі його мешканці. Адже не часто перед однією з центральних доріг побачиш ставок з качками, колодязь-журавель і старовинний тин з глеками. Пані Євдокія розповіла виданню, що народилась і виросла у мальовничому волинському селі, краях Лесі Українки. Ось і вирішила бодай невеликий клаптик землі перед вікнами оживити. Розвела барвистий квітник, висадила деревця. Усі декорації зробила з підручних матеріалів. Дерев’яні елементи змайструвала з полін, що знайшла біля лісу. А іграшки - ляльок, звірят та птахів – віддали онуки, які вже давно виросли.

Вони допомогли також змайструвати невеличкий млин, колодязь-журавель, декоративний ставок та дерев’яних коників з возом. Дивлячись тепер за вікно, Євдокія Капустяк наче перелітає у світ свого дитинства. І радісно їй на душі, коли у її диво-дворі із задоволенням грають дітлахи, а кожен, хто проходить повз зачаровано розглядає творіння небайдужої жінки. На міському святі осені її неодноразово нагороджував мер Червоногруда за найкраще упорядковану територію А самій пані Євдокії приємно, що вносить свою лепту в оздоблення міста, хоча, за її словами, робить це не для нагород, а просто любить приносити людям усмішку і красу.

 
 
 

НОВИНИ

 

24.08.2011 Україна після 20 років незалежності: реформи — ключ до тісніших і глибших відносин із ЄС

Автор: Жозе Мануель Баррозу, Президент Європейської комісії для тижневика «Дзеркало тижня»

далі >>


24.08.2011 Мирослав Попович: Відчуття свободи та потреба у власній культурі – здобутки Незалежності

Автор: Мирослав Попович – філософ, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України

Серцевиною кожної куль... далі >>


24.08.2011 Виступ Президента України Віктора Януковича під час урочистостей з нагоди 20-ї річниці Незалежності України в палаці «Україна»

Дорогі співвітчизники!

В ці серпневі дні ми святкуємо ювілей Української держави.

Незалежній Україні... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером