ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

В молитві і пісні

  „В молитві і пісні з Остапом Пицком ”

Остап Пицко – український емігрант у Великій Британії, священик, композитор, керівник хорових колективів, громадський діяч. Народився 1919 року в передмісті Станіслава (нині – Івано-Франківськ). Тікаючи від репресій під час німецької окупації, мусив поневірятися по багатьох містах України та Центрально-Східної Європи. Та завжди в пригоді був музичний талант і чудовий голос юнака. А знести тяготи допомагала віра в Господа.

Після другої світової війни доля занесла до Великої Британії, яка зрештою стала другою батьківщиною. 57 років прожив Остап Пицко у Великій Британії, віхи його життя цілком відображають історію британської української еміграції.

У запропонованій книзі подано документальні матеріали про творчий та життєвий шлях цієї неординарної людини, що щиро служила Богові упродовж свого життя, зберігаючи любов до України та популяризуючи українську пісню в світі.

Як сказано у передмові до книги, написаній любою дружиною, на жаль уже покійного пана Остапа, Славою Пицко: „Проживаючи в гостинній Англії, Остап Пицко зберіг велику любов до України, рідної церкви, народу і всього, що пов’язувало його з рідним краєм. Він відразу включився до суспільно-громадської, культурної, мистецької та музичної праці в місті Нотинґемі, щедро передаючи свої знання молодшому поколінню”.

Книга „В молитві і пісні з Остапом Пицком” цікава не лише як життєпис визначної особистості, а як документ, що відтворює цілу епоху в нашій історії. Фото із сімейного архіву, вирізки з британських статей різних періодів, листування, свідчення осіб, причетних до становлення української громади у Великій Британії – спонукають старше покоління згадати, а молодь задуматись.

Деякі матеріали у книзі вміщено англійською мовою, а основний текст подано українською, якою користуються емігранти в Англії.

В МОЛИТВІ І ПІСНІ З ОСТАПОМ ПИЦКОМ.
К.: BONA MENTE, 2005. – 192 с. – колор. та ч/б іл.