на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

20 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

21 : 05

Х/ф "Блакитна троянда"  

22 : 20

 

23 : 20

 

23 : 30

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Моя пісенна сповідь. О. Тищенко  

01 : 40

Перспектива. Держзакупівлі  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Херсонська область

<< версія для друку >>

Херсонська область

Географічне положення: розташована на півдні України в межах Причорноморської низовини, у басейні нижньої течії Дніпра. На півдні омивається водами Чорного і Азовського морів. Берегова лінія дуже порізана. Вздовж морського узбережжя тягнуться піщані острови, коси, мілководні затоки, Дніпровський лиман. Головні річки – Дніпро і його права притока Інгулець. На території області знаходиться велика частина Каховського водосховища, з якого вода надходить у Північно-Кримський канал і Каховську зрошувальну систему.

Населення: 1149,8 тис. осіб, щільність - 40 осіб на 1 кв. км.
Площа: 28,5 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Херсон.
Адміністративно-територіальний розподіл: 18 районів.

Влада: керівництво Херсонської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Клімат: помірно континентальний. Улітку сюди надходять повітряні маси з Північної Африки, Малої Азії і Балканського півострова, взимку – маси арктичного повітря, що сприяють ранній осені і пізній весні. Літо спекотне і сухе, іноді бувають чорні бурі. Зима здебільшого тепла, малосніжна; осінь і весна сухі й сонячні. Середня температура липня +22,5°C, січня –4°C. Купальний сезон у морях – із червня до жовтня. Кількість опадів становить 350-500 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: заповідники – степовий Асканія-Нова, Чорноморський, а також Азово-Сиваське заповідно-мисливське господарство, Гопри (Гола Пристань) – грязьовий курорт степової кліматичної зони, на лівому березі р. Конка. Скадовськ – зона відпочинку на узбережжі Чорного моря. Численні оздоровчо-спортивні заклади.

Транспортна мережа: види транспорту на Херсонщині – залізничний, морський, річковий. Головні порти на морі – Херсон і Скадовськ. Суттєве значення має вантажно-пасажирське судноплавство на Дніпрі. Розвинений автомобільний транспорт. Центр області пов’язаний повітряними авіалініями з багатьма великими містами України.

Економічний потенціал. Промисловість: Херсонська область - індустріально-аграрний край з високорозвинутим сільським господарством і багатогалузевою промисловістю. Регіон забезпечує 35% загальнодержавного виробництва електромашин, 24% - бавовняних тканин, по 5,8% - зерна та насіння соняшника. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова промисловість, машинобудування та металообробка, електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 66%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебуває 211 промислових підприємств, функціонує 380 малих промислових підприємств.

Корисні копалини: надра багаті на цементні та цегляно-черепичні глини, скляні піски, мергель, вапняк, сіль, торф, газ.

Сільське господарство: площа сільськогосподарських угідь (по всіх товаровиробниках, включаючи підсобні господарства) - 1968,5 тис. га, з них ріллі - 1775,1 тис. га. Ocнoвнi нaпpямки виpoбництвa в гaлyзi pocлинництвa: зepнoві, нaciння coняшникy, oвочі. Ocнoвнi нaпpямки виpoбниuтвa в гaлyзi твapиниицтвa: cкoтapcтвo, cвинapcтвo, вiвчapcтвo. Грунт - переважно чорнозем і темнокаштановий.

Історико-культурний потенціал: найцікавіші об’єкти туризму – Греко-Софіївська церква 1780 р.; Арсенал 1784 р.; пам’ятник англійському лікарю Д.Говарду 1820 р.; Святодухівський собор 1836 р.; Катерининський собор 1786 р.; Очаківська брама ХVІІІ ст.; Григоріївський монастир 1781-1803 рр.; давні кургани, могила останнього кошового отамана Костя Гордієнка 1733 р.; рештки останньої з козацьких січей; залишки фортеці “Тягин” ХV-ХVІІІ ст.; музей природи Чорноморського біосферного заповідника; Корсунський монастир кін. ХVІІІ ст.; “Легендарна тачанка” 1967 р.

69 територій та об'єктів природно-заповідного та культурно-історичного фонду, 2 біосферні заповідники, 5 заказників, дендрологічний парк Асканія-Нова (всі державного значення); 32 пам'ятки природи; 12 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, 10 заповідних урочищ.

Контактна інформація
Хeрсонська обласна державна адміністрація
73000, м. Херсон, площа Свободи, 1
Тел.: +380 (552) 22-33-80
E-mail: vd-komp@oda.kherson.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

24.09.2009 В Україну прибула передова група ОБСЄ із спостереження на чергових виборах Президента

Заступник міністра закордонних справ О.Купчишин прийняв членів місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ із міжнародного спостереження на чергових вибора... далі >>


24.09.2009 Україну не розуміють у світі через те, що ми не говоримо єдиним голосом у зовнішній політиці - Тарас Стецьків

В Україні не буде проблем у питаннях національної безпеки лише тоді, коли ми почнемо говорити єдиним голосом у зовнішній політиці. Таку думку висловили сьогодні експер... далі >>


24.09.2009 Держкомтелерадіо ініціюватиме створення цільової програми щодо переведення друкованої продукції Книжкової палати у цифровий формат

Колегія Державного комітету телебачення та радіомовлення на своєму засіданні вирішила звернутися до Кабінету Міністрів з ініціативою щодо створення державної цільової... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером