на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

17 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

19 : 00

 

19 : 15

 

19 : 25

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  

20 : 00

 

20 : 30

 

21 : 05

Прем'єра пісні. Дмитро Хома  

21 : 10

 

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Волинська область

<< версія для друку >>

Волинська область


Географічне положення: область розташована на північному заході України в межах Поліської низовини та Волинської височини, у зонах мішаних лісів і лісостеповій. Площа: 20,2 тис. кв. км.
Населення: 1млн. 26 тис. чол.
Обласний центр: м. Луцьк.

Адміністративно-територіальний розподіл: 16 районів.

Влада: керівництво Волинської облдержадміністрації очолює голова, якому підпорядковується перший заступник голови облдержадміністрації та п'ять заступників голови облдержадміністрації.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня -4°C, липня +17°C.

Природно-рекреаційний потенціал: багатство Волині – озера (понад 220), найбільші з яких – Світязь, Пулемецьке, Турське, Лука. На Волині протікає 130 річок загальною протяжністю понад 3000 км. Ліси займають 649,1 тис га. В області 209 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема Шацький природний національний парк (32515 га), 74 заказники, 107 пам’яток природи, 22 заповідних урочища, 5 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення, ботанічний сад Волинського державного університету.

Транспортна мережа: найбільший залізничний вузол – Ковель. По р. Стир здійснюється судноплавство місцевого значення. У Луцьку є аеропорт.

Економічний потенціал: у складі промислового комплексу більше десяти важливих галузей сучасної індустрії. На 158 промислових підприємствах області виробляють підшипники, прилади, засоби автоматизації, спеціальне технологічне обладнання, автомобілі, машини для тваринництва і кормовиробництва, синтетичну шкіру, вироби з пластмас, поліетиленову плівку, м’які покрівельні матеріали, лінолеум, картон, збірний залізобетон, пиломатеріали, цеглу, меблі, взуття, шовкові тканини, швейні вироби, цукор-пісок, м’ясо, тваринне масло, цільномолочну продукцію, ковбасні вироби, консерви, борошно, кондитерські та хлібобулочні вироби.

Сільське господарство спеціалізується на виробництві картоплі, цукрових буряків, зернових культур, м’ясомолочної продукції. Сільські товаровиробники підтримують економічні зв`язки з країнами СНД, Східної та Західної Європи, куди експортується м`ясо і м’ясопродукти, цукор, сухе молоко, казеїн, тваринне масло, інша продукція аграрного сектору. У Волинському науково-виробничому селекційному центрі “Зоря” (Ковельський район) виведена волинська м’ясна порода. Створено новий сорт озимого жита “Паллада” з потенційною врожайністю 55-60 центнерів з гектара.

Виробнича інфраструктура області представлена різними видами транспорту, зв`язку, об`єктами інженерного та енергетичного забезпечення, шляховим господарством.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва – 837. На базі історико-культурного та архітектурного потенціалу створено Луцький державний історико-архітектурний заповідник. Найцікавішими є пам’ятки архітектури й археології періоду Київської Русі, зокрема Успенський собор (1160р.) у Володимирі-Волинському, Верхній замок ХІІІ–ХІV ст. у Луцьку, залишки храмів і житлових будівель (Х–ХІV ст.), фортечних валів (ХІІ–ХІІІ ст.), Георгіївська церква 1264 р. у Любомлі, Васильківська церква ХІІІ–ХІV ст. у Володимирі-Волинському, Покровська ХV ст. і Хрестовоздвиженська 1619 р., монастир єзуїтів 1539–1610 рр. і монастир тритаріїв 1729 р., Троїцький собор 1755–55 рр. у Луцьку; замок і Луцька брама 1630 р. в смт Олиці; залишки стін Нижнього замку ХІV–ХVІІ ст.; будинок Пузини ХVІ–ХVІІІ ст.

У музеях зберігається понад 200 тис. пам’яток матеріальної та духовної культури краю.

Контактна інформація
Волинська обласна державна адміністрація
м. Луцьк, Київський майдан, 9
Тел.: +380 (332) 72 90 10
факс: +380 (332) 72 93 22
E-mail: post@obladmin.lutsk.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером