на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

20 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

21 : 05

Х/ф "Блакитна троянда"  

22 : 20

 

23 : 20

 

23 : 30

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Моя пісенна сповідь. О. Тищенко  

01 : 40

Перспектива. Держзакупівлі  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Чернівецька область

<< версія для друку >>

Чернівецька область


Географічне положення: розташована на заході України, в межах Передкарпаття та східної частини Українських Карпат. Рівнинна частина області зайнята Хотинською височиною, на південному заході розташовані Покутсько-Буковинські Карпати та ряд невеликих хребтів. Ліси та чагарники займать 31,6% території. Головні річки – Дністер, Прут з Черемошем і Сірет.
Населення: 935 тис. осіб, щільність - 115 осіб на 1 кв. км.
Площа: 8,1 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Чернівці.
Адміністративно-територіальний розподіл: 11 районів.

Влада: представники національних меншин є активними учасниками державних управлінських процесів у краї. Обласна влада організаційно і матеріально допомагає національним громадам у проведенні масових національно-культурних заходів. Уже традиційними стали в Чернівцях румунські національні свята - "Мерцішор", “Флоріле Далбе” та "Лімба ноастре", в яких беруть участь й інші національно-культурні товариства краю.

Обласна державна адміністрація, органи місцевої влади підтримують контакти національних меншин як з етнічними батьківщинами, так і з українцями, котрі проживають за межами України.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –6°C, липня +17°C. Кількість опадів становить 650-750 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: 243 території та об’єкти природно-заповідного фонду, зокрема Національний природний парк “Вижницький”, 7 заказників державного значення, 8 пам’яток природи, ботанічний сад і дендропарк Чернівецького державного університету, Сторожинецький дендропарк, 9 заказників, 136 пам’яток природи, 40 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та 39 заповідних урочищ місцевого значення. Сприятливі можливості лікування в області створюють відомі родовища лікувальних грязей та джерела мінеральних вод у Глибоцькому, Сторожинецькому, Путильському та Вижницькому районах; є курорт Брусниця.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 460 км, майже всі автошляхи – близько 3 тис. км – з твердим покриттям. Головний залізничний вузол – Чернівці. У Чернівцях є аеропорт.

Економічний потенціал: важливе значення в економічному і соціальному розвитку області відіграють ліси. Загальна площа лісів складає 258 тис. га. Основними лісоутворюючими породами є ялина, бук, ялиця і дуб. Середній вік насаджень - 60 років.

Мінералогічні ресурси Чернівецької області включають родовища мінеральних вод та грязей. Відомо понад 60 родовищ мінеральних вод типу "Іжевська", "Мацеста", "Боржомі" та "Нафтуся".

Ґрунт - переважно лісовий бурозем та дерново-підзолистий.

Корисні копалини: регіон багатий на поклади будівельних матеріалів (гіпс, ангідрид, мергелі, вапняки), різні види пісків, джерела мінеральної води. Увагу привертають нещодавно відкриті нафтогазоносні родовища, а також прояви золотоносності і мідноколчеданного та поліметалічного зруднення.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 750.

Найвизначнішими об’єктами туризму є фортеця ХІІІ–ХVІІІ ст. в Хотині, архітектурні пам’ятки – церкви: Миколи 1607 р., Вознесенська ХVІІ ст., Спиридоніївська 1715 р., Різдва 1767 р., Успіння на Каличанці 1783 р. у м. Чернівцях, Вознесенська ХV ст. у м. Лужанах, Іллінська з дзвіницею 1560р.; Здвиженська 1561 р. у м. Підвальному.; комплекс резиденції митрополитів Буковини і Далмації 1864–1882рр., тепер університет; залишки оборонних редутів російських військ періоду російсько-турецької війни 1768–1774рр.; триярусна печера “Попелюшка” з галереєю та внутрішнім оздобленням біля с. Подвірного; пам’ятки садово-паркового мистецтва у м. Чернівці, та інші пам’ятки.

У Чернівцях 2 театри, обласна філармонія, діють 4 державні музеї.

Контактна інформація
Чернівецька обласна державна адміністрація
58010, м. Чернівці, вул. Грушевського, 1
Тел.: +380 (372) 55 28 44
E-mail: oda@leon.bucoda.cv.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

24.09.2009 В Україну прибула передова група ОБСЄ із спостереження на чергових виборах Президента

Заступник міністра закордонних справ О.Купчишин прийняв членів місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ із міжнародного спостереження на чергових вибора... далі >>


24.09.2009 Україну не розуміють у світі через те, що ми не говоримо єдиним голосом у зовнішній політиці - Тарас Стецьків

В Україні не буде проблем у питаннях національної безпеки лише тоді, коли ми почнемо говорити єдиним голосом у зовнішній політиці. Таку думку висловили сьогодні експер... далі >>


24.09.2009 Держкомтелерадіо ініціюватиме створення цільової програми щодо переведення друкованої продукції Книжкової палати у цифровий формат

Колегія Державного комітету телебачення та радіомовлення на своєму засіданні вирішила звернутися до Кабінету Міністрів з ініціативою щодо створення державної цільової... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером