на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

17 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

19 : 00

 

19 : 15

 

19 : 25

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  

20 : 00

 

20 : 30

 

21 : 05

Прем'єра пісні. Дмитро Хома  

21 : 10

 

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Хмельницька область

<< версія для друку >>

Хмельницька область


Географічне положення: розташована в західній часті України, переважно в лісостеповій зоні. Ліси займають 270,2 тис. га. За характером рельєфу – хвиляста рівнина. Північна частина території області лежить у межах Волинської височини, решта – у межах Подільської височини. Головні річки – Дністер, Південний Буг, верхів’я Горині та Случі.
Населення: 1426,5 тис. осіб. Щільність - 69,5 осіб на 1 кв. км.
Площа: 20,6 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Хмельницький.
Адміністративно-територіальний розподіл: 20 районів.

Влада: керівництво Хмельницької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –5°C, липня +19°C.

Природно-рекреаційний комплекс: 269 територій та об’єктів природно-заповідного фонду: Національний природний парк “Подільські Товтри”, 39 заказників, 198 пам’яток природи, Кам’янець-Подільський ботанічний сад і дендропарк, 7 заповідних урочищ, 24 пам’ятки садово-паркового мистецтва. Природними рекреаційними ресурсами вважаються сприятливі кліматичні умови, лісові масиви, джерела мінеральних вод, на їх базі створено курорт Сатанів.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 732 км, автошляхів – близько 7 тис. км, зокрема з твердим покриттям – 6,2 тис. км. Найбільші залізничні вузли – Шепетівка, Гречани, Хмельницький. У Хмельницькому є аеропорт.

Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, харчова промисловість, машинобудування і металообробка, промисловість будівельних матеріалів. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 84%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 246 промислових підприємств, функціонує 422 малі промислові підприємства.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування, архітектури, монументального мистецтва – 2015. Найвідомішим туристичним об’єктом є Національний історико-архітектурний заповідник “Кам’янець” у м. Кам’янець-Подільському, серед пам’яток якого – укріплення ХІV–ХVІ ст.: Гончарна, Кравецька, Кушнірська, Папська та інші вежі; Руська і Польська брами ХVІ–ХVІІІ ст.; церква Петра і Павла ХVІ ст.; готичний костьол ХVІ ст.; турецький мінарет 1672–1692 рр.; ратуша ХVІ ст.; Тріумфальна арка ХVІІІ ст.; дерев’яна Хрестоздвиженська церква на Карвасарах ХVІІІ ст.; монастирі ХVІ–ХVІІІ ст.; костьоли, замки, залишки фортець та інші пам’ятки.

У Хмельницькому 2 театри, обласна філармонія. В області 4 музеї.

Культура Хмельниччини унікальна: вона ввібрала в себе духовну спадщину не тільки українського народу, а й, внаслідок історичних обставин, російського, польського, єврейського, вірменського, молдавського.

Контактна інформація
[i] Хмельницька обласна державна адміністрація
29005, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 2
Тел.: +380 (382) 76 50 24, 76 50 25
факс: +380 (382) 76 51 72, 26 11 65
E-mail: regadm@infocom.km.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером