на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

06 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

06 : 35

Д/ф "Маестро Стефан Турчак"  

07 : 20

 

07 : 30

 

08 : 00

Україна: час місцевий.  

10 : 00

 

10 : 15

Моя пісенна сповідь. О.Тищенко  

10 : 45

Успішні люди. Р. Лазоренко - про будівельника-мецената  

11 : 10

Перспектива. Держзакупівлі  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Харківська область

<< версія для друку >>

Харківська область


Географічне положення: розташована на північному сході України, у лісостеповій та степовій зонах. Поверхня території рівнинна. Більша частина області розташована в межах Придніпровської низовини. На півночі та північному сході – відроги Середньоросійської, на південному сході – Донецької височин.
Населення: 2998 тис. осіб, щільність - 95 осіб на 1 кв. км.
Площа: 31,4 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Харків.
Адміністративно-територіальний розподіл: 27 районів.

Влада: керівництво Харківської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Головна річка – Сіверський Донець з притоками.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня -7°C, липня+21°C. Кількість опадів становить 550-600 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: 135 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, з них державного значення – 2 заказники, ботанічний сад і зоопарк у м. Харкові, 4 парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва та місцевого значення – 81 заказник, 39 пам’яток природи, 1 парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва та 6 заповідних урочищ. Сприятливі кліматичні умови, мальовничі ландшафти, джерела мінеральних вод – рекреаційні ресурси області, на базі яких створено курорти: Березовські Мінеральні Води та Рай-Оленівка.

Корисні копалини: родовища природного газу, нафти, значні поклади бурого і кам'яного вугілля, залізної руди; здійснюється видобуток горючих газів. Розповсюджені поклади будівельних матеріалів осадового походження (пісок, глина, крейда, вапняк), є також джерела мінеральних вод.

Грунт - переважно типовий середньогумусний чорнозем.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 1521 км, автошляхів – 8,3 тис. км, в тому числі з твердим покриттям – 6,6 тис. км. Найбільші залізничні вузли – Харків, Лозова, є аеропорт, діє метрополітен.

Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають машинобудування і металообробка, електроенергетика, харчова і паливна промисловості. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 49%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 625 промислових підприємств. Крім того, функціонує 2027 малих промислових підприємств.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 2535.

Найвідомішими туристичними об’єктами є меморіальний комплекс українського філософа-просвітителя Г.С.Сковороди в с. Сковородинівці, пам’ятки архітектури: Покровський собор 1689 р.; Успенський собор 1771р.; Катерининський палац ХVІІІ ст.; Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна; Преображенський собор ХVІІ ст.; Миколаївська церква ХІХ ст. в м. Ізюмі та ін.

У м.Харків є 6 театрів, обласна філармонія, цирк, 6 державних музеїв.

Контактна інформація
Харківська обласна державна адміністрація
61002, м.Харків, вул. Сумська, 64
Тел.: +380 (572) 43-21-05
Факс: +380 (572) 43-22-01
E-mail: obladm@kharkivoda.gov.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

25.09.2009 Глави МЗС України та Канади підписали "дорожню карту"

У Нью-Йорку т.в.о. міністра закордонних справ України Володимир Хандогій у рамках участі у 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН зустрівся з міністром закордонних справ... далі >>


25.09.2009 Уряд утворив Координаційну раду з питань розподілу квартир, придбаних Державною іпотечною установою

Уряд утворив Координаційну раду з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України. Відповідне рішення ухвалено на з... далі >>


25.09.2009 Проект Держбюджету наступного року слід вдосконалювати всім разом - рекомендації експерта

Представлений урядом проект Держбюджету на 2010 рік виглядає надмірно оптимістичним щодо очікуваного зростання ВВП і недостатньо обгрунтованим щодо інфляційного орієнт... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером