на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

21 : 10

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  

22 : 50

 

23 : 20

 

23 : 30

 

23 : 35

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Тернопільська область

<< версія для друку >>

Тернопільська область


Географічне положення: розташована на заході України, в межах лісостепової зони. Майже вся територія області зайнята Подільською височиною, в межах якої виділяються Кременецькі гори й Товтри.
Населення: 1 млн. 151 тис. чол.
Площа: 13,8 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Тернопіль.
Адміністративно-територіальний розподіл: на 17 районів.

Влада: органами державної виконавчої влади в Тернопільській області та в районах є відповідно обласні та районні державні адміністрації, які очолюють голови цих адміністрацій. Територіальною основою місцевого самоврядування є село, селище, місто. Органами місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські ради, що обираються громадянами, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Головна річка – Дністер; його затоки – Золота Липа, Коропець, Стрипа, Джурин, Серет, Нічлава, Збруч. Місто Тернопіль розташоване на р. Сереті.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура липня +19°C, січня –5°C. Кількість опадів становить 550-600 мм.

[b] Природно-рекреаційний потенціал: 421 територія та об’єкт природно-заповідного фонду, зокрема Державний природний заповідник “Медобори”, 89 заказників, 308 пам’яток природи, 18 парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, дендропарк у с. Рай, закладений у ХVІІ ст. Сприятливі кліматичні умови, мальовничі ландшафти, ліси, річки, джерела мінеральної води та лікувальні грязі створюють рекреаційні ресурси області. Грунт - переважно різних типів чорнозем.

Корисні копалини: значні запаси будівельної мінеральної сировини (вапняки, крейда, мергель, гіпс, кварцові піски, пісковики, цегельно-черепичні глини, суглинки, гравійно-галечникові матеріали). Є також запаси торфу та невеликі поклади бурого вугілля. Окрім того, регіон має значні запаси мінеральних вод.

Транспортна мережа: загальна довжина залізниць – 574 км, автошляхів – 5,6 тис. км, у тому числі з твердим покриттям – 4,8 тис. км. Найбільші залізничні вузли – Тернопіль, Чортків. По Дністру здійснюється судноплавство. У м. Тернополі є аеропорт.

Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва Тернопільщини найбільшу питому вагу мають харчова промисловість, машинобудування, легка промисловість. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 71%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 270 промислових підприємств, функціонує також 347 малих промислових підприємств.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 1068.

Найцікавішими об’єктами туризму є Збаразький історико-культурний заповідник, пам’ятки архітектури ХІІ–ХІХ ст. у м. Кременці, Миколаївський собор, ансамбль ліцею, Богоявленський монастир, ансамбль Почаївської лаври, Старий замок, картинна галерея в Тернополі; домініканський костьол ХVІІІ ст.; картинна галерея; найбільша у світі гіпсова печера “Кришталева” з мінеральними джерелами у с. Кривчому.

У Тернополі є 2 театри, обласна філармонія, в області створено державні музеї, зокрема краєзнавчі у Тернополі та Кременці, музей “Молотківська трагедія” в с. Молоткові та ін.

Контактна інформація
Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8
Тел.: +380 (352) 52-07-88
E-mail: ter_oda@utel.net.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером