на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

21 : 10

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  

22 : 50

 

23 : 20

 

23 : 30

 

23 : 35

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Сумська область

<< версія для друку >>

Сумська область


Географічне положення: розташована у північно-східній частині Лівобережної України. Річки належать до басейну Дніпра і здебільшого є його лівими притоками. Найзначніші з них – Десна, Сейм, Сула, Псел, Ворскла. У долинах річок – численні озера-стариці і болота; багато штучних ставків.
Населення: 1 млн. 369 тис. 800 осіб
Площа:центр: м.Суми.
Адміністративно-територіальний розподіл: 18 районів.

Влада: керівництво Сумської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Клімат: помірно континентальний. Зима прохолодна, літо не спекотне. Середня температура липня +19°C, січня –7,5°C. Максимум опадів випадає влітку у вигляді дощів.

Природно-рекреаційний потенціал: лісами і чагарниками зайнято 17% території. У північних районах переважають мішані ліси (сосна, дуб, береза), у центральних районах – острівні ліси (липа, клен, ясен), зустрічаються дубові гаї. За винятком ділянки цілинного степу “Михайлівська цілина” (входить до Українського степового заповідника), усі степові простори розорані. Баси – кліматичний курорт лісостепової зони, розташований за 7 км від Сум на великому масиві хвойно-листяних лісів уздовж р. Псел.

168 об'єктів і територійприродно-заповідного фонду (український степовий заповідник Михайлівська цілина, заказники, дендропарк, заповідні урочища).

Транспортна мережа: основні залізничні вузли – Суми, Конотоп, Глухів, Ворожба, Дружба. Розвинений автомобільний транспорт. Авіалінії зв’язують центр з іншими великими містами України.

Економічний потенціал. Промисловість: основними напрямами діяльності промислових підприємств області є хімічне машинобудування, насосне та енергетичне машинобудування, сільськогосподарське машинобудування, приладобудування та радіоелектроніка, виробництво технологічного устаткування для переробних галузей агропромислового комплексу, для гірничо-рудної промисловості, для поліграфічної промисловості та медицини, для нафтогазобудiвної i переробної галузей, хiмiкатiв, кiнофотоматерiалiв, мінеральних добрив.

У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 76%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 273 промислових підприємства, окрім того, функціонує 327 малих промислових підприємств.

Історико-культурний потенціал: найцікавіші об’єкти туризму – Воскресенська церква 1702 р.; Спасо-Преображенський собор 1776 р.; Іллінська церква 1836 р.; Петропавлівська церква 1851 р.; Пантелеймонівський монастир ХІХ ст.; будинок-музей А.П.Чехова ХІХ–ХХ ст.; музично-драматичний театр ім. М.С.Щепкіна; Державний історико-культурний заповідник у м. Глухів; Тріумфальна арка (фортечна брама) 1744 р.; Миколаївська церква 1693 р.; Анастасіївський собор 1885–1886 рр.; фабрика художнього ткацтва ХІХ ст.; Введенська церква 1774–1784 рр.; Городище “Городок” (залишки літописного міста Путівля) ХІ–ХІІІ ст.; собор Різдва Богородиці 1591 р.; Мовчанський монастир ХVІ–ХVІІІ ст.; Меморіальний комплекс “Спадщанський ліс”; “Золоті ворота” і парк ХІХ ст. с. Волокитине; Святодухівський собор 1738–1744 рр.; Курганні могильники; парк “Нескучное” поч. ХІХ ст.; грот німф 1809 р.; кімната-музей українського поета П.А.Грабовського; кімната-музей письменника Остапа Вишні; Тростянецький палац ХІХ ст.

Сумчани пишаються своїм художнім музеєм, одним із найдавніших і найцікавіших в Україні. Твори живопису, графіки і скульптури розмістилися в будинку колишнього казначейства, пам'ятнику архітектури XIX ст. У збірках західноєвропейського мистецтва - роботи італійських, фламандських, голландських, французьких майстрів кінця XVI - початку XX століть. Колекція українського дореволюційного мистецтва містить ряд ікон XVIII в., чудові парсуни, офорти Т.Шевченка тощо.

Контактна інформація
Сумська обласна державна адміністрація
м. Суми, пл. Незалежності, 2
Тел.: +380 (542) 22 22 63
факс: +380 (542) 22 22 63
E-mail: info@state-gov.sumy.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером