на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

21 : 10

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  

22 : 50

 

23 : 20

 

23 : 30

 

23 : 35

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Запорізька область

<< версія для друку >>

Запорізька область


Географічне положення: розташована на південному сході України. Головна річка – Дніпро з великим Каховським водосховищем. Вздовж узбережжя Азовського моря – лимани та солоні озера.

Населення: 2024 тис. осіб, щільність - 74 особи на 1 кв. км.
Площа: 27,2 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Запоріжжя.
Адміністративно-територіальний розподіл: 20 районів.

Влада: до структури влади запорізької області входять: запорізька облдержадміністрація, Запорізька облрада, міськради, управління та адміністрації.

Керівництво Запорізької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Клімат: помірно континентальний, зі спекотним літом і малосніжною, переважно теплою зимою. Середня температура липня +23°C, січня –4°C. Максимум опадів буває влітку, часті зливи. У квітні-травні – суховії, періодично – “чорна буря”.

Природно-рекреаційний потенціал: Бердянськ – рівнинний приморський кліматично-грязьовий курорт, розташований на узбережжі Азовського моря. Природні лікувальні ресурси – солоні озера з великими запасами лікувальних грязей, а також просторі піщані пляжі, південний морський та степовий клімат. Кирилівка – приморський кліматично-грязьовий курорт, розташований у степовій зоні на узбережжі Азовського моря. Значні запаси лікувальних грязей залягають на дні Утлюцького та Молочного лиманів. Функціонують численні санаторії, водогрязелікарні, будинки та бази відпочинку. 299 територій і об'єктів природно-заповідного фонду; 181 заказник, 95 пам'яток природи, 3 заповідні урочища, 20 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва.

Транспортна мережа: основні залізничні вузли – Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ. Розвинений автомобільний транспорт. Велике значення має морський транспорт (головний порт області – Бердянськ). Здійснюються вантажно-пасажирські перевезення по Дніпру та Каховському водосховищу. Повітряні лінії зв’язують Запоріжжя з багатьма великими містами України.

Економічний потенціал: Промисловість: промисловий і будівельний бум мав місце на початку 30-х років ХХ ст. з уведенням в експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції. У регіоні був створений потужний металургійний комплекс, подальшого розвитку дістало машинобудування. Запоріжжя стало одним з найбільших промислових центрів України і Східної Європи.

Нині промисловість Запорізької області - потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина усієї електроенергії країни, основним виробником якої є Запорізька атомна станція. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 56%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 357 промислових підприємств, функціонує 875 малих промислових підприємств.

Культура і традиції: діяльність установ культури спрямовується на розвиток української культури та культури всіх національних груп, що проживають на території області. 533 масові бібліотеки. Книжковий фонд – 9,7 млн. примірників. 19 музеїв, 1 цирк, 4 театри, філармонія, симфонічний оркестр, який вважається одним з кращих в Україні. Найцікавіші об’єкти туризму – Національний заповідник “Хортиця”; антропоморфні стели ІІІ–ІІ тис. до н.е.; кам’яні баби ХІ–VІІІ ст. до н.е.; козацька фортеця на неприступному острові Хортиця ХV–ХVІІІ ст.; Святомиколаївський кафедральний собор 1836 р.; земська управа 1912 р.; Запорізький 700-річний дуб; музей історії запорізького козацтва; давні кургани; Захаріївська фортеця 1770 р.; Собор св. О.Невського ХVІІ ст.; Історико-археологічний заповідник “Кам’яна могила”; краєзнавчі музеї; музей народної творчості та етнографії.

Контактна інформація
Запорізька обласна державна адміністрація
69107, м.Запорiжжя, пр. Ленiна, 164
Контактні телефони:
тел.: +380 (612) 33 11 91, 39 03 94
факс: +380 (612) 34 83 81
E-mail: adm@zoda.gov.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером