на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

21 : 10

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

22 : 15

Міжнародний телевізійний фестиваль "Прем'єра пісні"  

22 : 50

 

23 : 20

 

23 : 30

 

23 : 35

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Скільки літ, скільки зим... "Любов і пристрасть Арнальдо Фернандеса"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Донецька область

<< версія для друку >>

Донецька область


Географічне положення: розташована на південному сході України, у степовій зоні. На півдні омивається Азовським морем. Поверхня переважно рівнинна, розчленована ярами та балками. Водну систему області становлять річки: Сіверський Донець, Казенний Торець, Самара, Вовча, Кальміус, Грузький Єланчик, Кринка, водосховища: Старокримське, Клебан-Бицьке, Карлівське, Кураховське, Вільхівське; канали: Сіверський Донець-Донбас і Дніпро-Донбас. Населення: 5 млн.252 тис. осіб (10% населення України). Донецька область – найбільша область України за чисельністю населення. Середня щільність населення становить 186,9 осіб на 1 кв. км.

Площа: 26,5 тис. кв. км (4,4% території України).
Обласний центр: м. Донецьк.

Влада: керівництво Донецької облдержадміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації з питань економіки, бюджету і фінансів; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.

Адміністративно-територіальний розподіл: 18 районів.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –6°C, липня +21°C. Кількість опадів за рік – 524 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: 70 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема Національний природний парк “Святі Гори”, філії Українського степового заповідника - Хомутівський степ і Кам’яні Могили, 30 заказників державного і місцевого значення, 30 пам’яток природи, 6 заповідних урочищ, ботанічний сад у Донецьку, до складу якого входять Луганський заповідник, Криворізький та Приазовський відділи. М’який клімат узбережжя Азовського моря, лікувальні грязі, джерела мінеральних, радонових і столових вод належать до рекреаційних ресурсів області, на базі яких створено курорти: Маріуполь, Слов’яногірськ, Слов’янськ.

Транспортна мережа: розвинута. Донецька залізниця забезпечує до 40% загальнодержавних перевезень. Найбільші залізничні вузли – Ясинувата, Красний Ліман, Дебальцеве, Микитівка, Іловайськ, Волноваха. Морський порт Маріуполь (потужність переробки вантажів 12 млн. т) – на узбережжі Азовського моря. Є аеропорти в Донецьку (міжнародний), Маріуполі, Краматорську. Щільна мережа автомобільних доріг.

Економічний потенціал: Промисловість: наявність паливно-енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів створили умови для розвитку промислового комплексу з високою концентрацією галузей важкої промисловості, наукової та соціальної інфраструктури.

Економіку області обслуговують [/b]137 банків і банківських установ, 17 страхових компаній і 24 біржі.

На Донеччину припадає більше половини видобутку вугілля, виробництва готового прокату, коксу, чавуну, сталі і практично весь обсяг випуску прокатного обладнання в Україні. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, паливна промисловість та електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 64%.

Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 882 промислові підприємства, функціонує 2095 малих промислових підприємств.

У 1998 році був прийнятий Закон України „Про спеціальні економічні зони і спеціальний режим інвестиційної діяльності у Донецькій області", що створює сприятливий інвестиційний клімат у регіоні. Статус території пріоритетного розвитку надано 22 містам і 5 районам області, створено дві спеціальні економічні зони "Донецьк" та "Азов" з пільговими режимами оподаткування.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування та архітектури, монументального мистецтва – 2399.

Туристично-екскурсійними об’єктами в області є Державний історико-архітектурний заповідник у Слав’яногірську, Святогірський печерний монастир (ХVІІ–ХVІІІст.), культурно-архітектурні споруди в Артемівську. В області 5 театрів, з них 3 – у Донецьку, 6 державних музеїв. Кам'яні могили – музей під відкритим небом, розташований на висоті 150-200 м над рівнем моря. Альпи в мініатюрі, вік яких - півтора мільярди років; альпійські луги з рідкісними рослинами. Музей видатного художника А.І.Куїнджі в Маріуполі. Святогірськ – один з кращих кліматичних курортів України.

Контактна інформація
Донецька обласна адміністрація
83015, м. Донецьк, бульвар Пушкіна 34
info@oda.dn.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

21.09.2009 В Україні започатковано програму співпраці щодо протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції

Міжнародний круглий стіл "Регіональний досвід моніторингу реалізації державних програм "Нові ініціативи щодо протидії торгівлі людьми та насильству над дітьми" відбувс... далі >>


21.09.2009 Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією Комуністичної партії КНР

Уряд України зацікавлений у започаткуванні системного діалогу з Китаєм. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні під час зустрічі з делегацією Ко... далі >>


21.09.2009 Президент може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ

Президент Віктор Ющенко може відкликати з КС подання на закон про вибори президента у разі, якщо Верховна Рада доопрацює документ.

... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером