на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

10 : 10

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

10 : 55

Телезнайка-майстерня  

11 : 15

М/с "Літаючий будинок"  

11 : 40

 

12 : 10

 

13 : 10

Прем"єра пісні. Ігор Балан  

13 : 15

Х/ф „Антон Іванович сердиться”  

14 : 30

Розставимо акценти. Захист прав споживачів рекламної продукції  

15 : 00

 
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Дніпропетровська область

<< версія для друку >>

Дніпропетровська область


Географічне положення: розташована в південно-східній частині України на берегах середньої течії Дніпра. Головна річка – Дніпро, що перетинає область із північного заходу на південний схід і ділить її на майже рівні частини.

Населення: 3560,0 тис.осіб (7,5% населення України).
Площа: 31,9 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Дніпропетровськ.

Адміністративно-територіальний розподіл: 22 райони.

Влада: керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації складається з голови, двох перших заступників голови та дев'яти заступників голови. Згідно з Законом України про місцеві державні адміністрації, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих держадміністрацій. У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих держадміністрацій, голови визначають їх структуру.

Клімат: помірно континентальний, літо тепле, зима не дуже холодна. Середня температура липня +23°C, січня –5,5°C. Середньорічна кількість опадів – 400–490 мм, максимум – восени у вигляді дощу.

Природно-рекреаційний потенціал: багата флора (понад 1700 видів) і фауна (понад 7500 видів). 114 природно-заповідних об’єктів загальною площею близько 26 тис. га. Солоний лиман – рівнинний грязьовий і бальнеологічний курорт степової зони, розташований за 20 км від Дніпропетровська. Лікувальні природні ресурси – грязь і ропа лиману, а також питна вода, що після промислового розливу використовується як столова та лікувальна під назвою „Знаменська”.

Транспортна мережа: має розгалужену транспортну мережу. Залізниці – найвантажонапруженіші в Україні. Практично всі населені пункти області зв’язані автомобільними дорогами. Дніпропетровськ з’єднаний авіалініями з усіма великими містами України і з чималою кількістю закордонних країн. Важливе значення має вантажно-пасажирське судноплавство по Дніпру та в нижній течії р. Самара.

Економічний потенціал: дуже потужний промисловий потенціал, який характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії. У регіоні діють 712 основних промислових підприємств двадцяти основних видів економічної діяльності, на яких працюють 473,4 тис. осіб. На Дніпропетровщині виробляється 16,9% усієї промислової продукції України. За цим показником область посідає друге місце по Україні.

Культура і традиції: Дніпропетровськ – великий індустріальний, науковий та культурний центр України з населенням понад 1 млн. осіб. Довгий час місто було закритим для іноземців з огляду на розміщені тут важливі військові об`єкти. У Дніпропетровську вироблялися радянські крилаті ракети СС-20.

Найвідомішими є культурно-архітектурні пам`ятки в Старих Кодаках, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під Жовтими Водами та в Княжих Байраках, історико-архітектурні пам`ятки в Дніпропетровську; скіфські кургани IV ст. до н.е., місця розташування козацьких січей, музей ужиткового мистецтва в Петриківці. Найцікавіші об’єкти туризму – палац Г.Потьомкіна (1790 р.); Миколаївська церква та Преображенський собор (XIX ст.); Козацька фортеця (1635 р.); могила кошового отамана (1680 р.); Троїцький собор (1773–1780 рр.); Самарський монастир (1786 р.); музей прикладного мистецтва петриківського художнього орнаменту; Варваринська церква з дзвіницею (1754 р.); укріплення української лінії (1731 р.); Вознесенська церква (1823 р.), давні кургани та могильники; театри, філармонії; музеї.

Контактна інформація
Дніпропетровська обласна держадміністрація
49004 м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 1
Тел: +380 (562) 42 83 76, 42 88 59
факс: +380 (562) 42 83 84, 770 31 22
E-mail: info@adm.dp.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

25.09.2009 Президент провів нараду з питань фінансування ЄВРО-2012

Під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбулася нарада з питань фінансування заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням в Україні фіналу Чемпіонату... далі >>


25.09.2009 У Верховній Раді політичні мотиви починають домінувати над правом - О.Лавринович

У Партії регіонів заявляють, що основна причина непрацюючої Верховної Ради - це домінування політичних мотивів над правом. Про це, зокрема, на брифінгу сказав перший в... далі >>


25.09.2009 "Нафтогаз України" спроможний безперебійно забезпечувати споживачів газом

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" спроможна безперебійно забезпечувати українських споживачів природним газом, а також доставляти російське блакитне п... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером