на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

20 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

21 : 05

Х/ф "Блакитна троянда"  

22 : 20

 

23 : 20

 

23 : 30

 

00 : 05

 

00 : 40

 

01 : 10

Моя пісенна сповідь. О. Тищенко  

01 : 40

Перспектива. Держзакупівлі  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Вінницька область

<< версія для друку >>

Вінницька область


Географічне положення: область розташована в лісостеповій зоні центральної частини Правобережної України, у межах Подільської та Придніпровської височин.
Населення: 1772,0 тис.осіб.
Площа: 26,5 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Вінниця.

Адміністративно-територіальний розподіл: 27 районів.

Влада: органами державної виконавчої влади у Вінницькій області та в районах є відповідно обласні та районні державні адміністрації, які очолюють голови цих адміністрацій, призначення на посади яких здійснює Президент України. Державна адміністрація захищає права і законні інтереси громадян, забезпечує комплексний соціально-економічний розвиток території та реалізацію державної політики у визначених законодавством сферах управління.

Органами місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські ради, що обираються громадянами, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Керівництво Вінницької облдержадміністрації: голова облдержадміністрації; перший заступник голови облдержадміністрації та п’ять заступників першого заступника голови облдержадміністрації.

Клімат: помірно континентальний з м’якою зимою та теплим літом. Середня температура січня -4°C, липня +20°C.

Природно-рекреаційний потенціал: в області 320 територій та об’єктів природно-заповідного фонду. На базі радонових і мінеральних вод, родовищ лікувального торфу створено курорти.

Транспортна мережа: Основні залізничні вузли - Козятин, Жмеринка, Вінниця, Вапнярка, Калинівка, Рудниця. Розвинений автотранспорт. По річках здійснюється вантажно-пасажирське судноплавство. Центр області пов’язаний авіалініями з іншими великими містами України.

Економічний потенціал: Вінниччина - край індустрії і високомеханізованого сільського господарства, з помітною науково-виробничою і мінерально-сировинною базою. У її надрах понад 1100 родовищ і покладів 30 видів різних корисних копалин, десятки родовищ торфу, а також унікальні поклади граніту і каоліну, гранату і флюориту. Розроблено і діють в області ряд цілющих джерел мінеральної, а також радонової води в м. Хмільнику. Маючи такі неоціненні запаси мінеральних ресурсів, Вінниччина може незабаром зайняти провідні позиції по експорті їхній у країни СНД, а також на світовий ринок.

На Вінниччину приходиться 12,7% чисельності промислово-виробничого потенціалу України, 2% вартості основних виробничих фондів і 2,6% випуску промислової продукції.

На Вінниччині 39 цукрових заводів, 13 спиртозаводів. Створено непогану базу з переробки насіння соняшнику, круп'яних культур. З валового виробництва цукру і зерна Вінниччина займає 1 місце в країні і тому має реальні можливості стати незабаром головним постачальником цієї продукції в країни СНД і далекого зарубіжжя.

Могутня науково-виробнича сфера характеризується наявністю в області технічного і медичного університетів, педагогічного і сільськогосподарського інститутів, інституту регіональної економіки і керування і філії Київського торгово-економічного університету.

Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам’яток історії, археології, містобудування і архітектури, монументального мистецтва в області – 2204. Найцікавіші об’єкти туризму: музей-садиба М.І.Пирогова; літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського; дерев’яні церкви Миколи (1746р.) і Юрія (1726р.); комплекс монастирських будівель ХVII–XVIII ст.; Меморіальний комплекс Слави (1958р.); пам’ятник М.І. Пирогову (1971р.); Меморіальний комплекс-музей Д.К.Заболотного; залишки замку в Шаргороді (ХVI ст.); культові споруди ХVI–ХIХ ст. у Шаргороді, Браїлові, Немирові, Вінниці, Могилеві-Подільському; палаци – у Тульчині (XVIII–ХIХ ст.), Немирові (ХIХ ст.), Мурованих Курилівцях (1805р.); літературно-меморіальні музеї Марка Вовчка та М.О.Некрасова у Немирові; музей М.Д.Леонтовича у м. Тульчині; Меморіальний комплекс на честь воїнів-визволителів і воїнів-земляків у смт Тиврів (1978р.).

Контактна інформація
Вінницька обласна державна адміністрація
vinoda@svitonline.com

 
 
 

НОВИНИ

 

24.09.2009 В Україну прибула передова група ОБСЄ із спостереження на чергових виборах Президента

Заступник міністра закордонних справ О.Купчишин прийняв членів місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ із міжнародного спостереження на чергових вибора... далі >>


24.09.2009 Україну не розуміють у світі через те, що ми не говоримо єдиним голосом у зовнішній політиці - Тарас Стецьків

В Україні не буде проблем у питаннях національної безпеки лише тоді, коли ми почнемо говорити єдиним голосом у зовнішній політиці. Таку думку висловили сьогодні експер... далі >>


24.09.2009 Держкомтелерадіо ініціюватиме створення цільової програми щодо переведення друкованої продукції Книжкової палати у цифровий формат

Колегія Державного комітету телебачення та радіомовлення на своєму засіданні вирішила звернутися до Кабінету Міністрів з ініціативою щодо створення державної цільової... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером