на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

07 : 40

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

08 : 00

Україна: час місцевий. Регіональні новини  

10 : 10

ТБ про ТБ. Валентин Костильов  

10 : 40

 

11 : 10

 

11 : 40

 

12 : 35

Погода  

12 : 40

 

13 : 15

Територія дитинства  
 

ЗМІНИ В ПРОГРАМІ:

Увага!

З 1 червня 2006 р. зміняться деякі параметри супутникового мовлення УТР.
А саме:

Частота прийому - 11096,25 МГц
Символьна
швидкість - 6,4 Мсимвол/с


Адміністрація

  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Крим

<< версія для друку >>

Автономна Республіка Крим


Географічне положення: Розташована на Кримському півострові, у південній частині України. На заході і півдні омивається водами Чорного, на сході – Азовського морів. Річки Криму маловодні; найважливіші – Чорна, Бельбек, Кача, Альма, Салгир. На річці Салгир розташоване Сімферопольське водосховище. У північній частині півострова – Північно-Кримський канал, вода в який надходить із Дніпра. Є кілька великих солоних озер – Сакське, Акташське, Тобечицьке, Чокрацьке, Красне, Айгульське та ін.
Площа: 27 тис. кв. км.
Населення: 2135 тис. осіб, щільність - 82 особи на 1 кв. км.
Обласний центр: м. Сімферополь.
Адміністративно- територіальий розподіл: 14 районів.

Влада: представницьким органом Автономної Республіки Крим є Верховна рада Автономної Республіки Крим. ВР АРК у межах своїх повноважень приймає рішення та ухвалює постанови, які є обов'язковими для виконання в АР Крим. Урядом АРК є Рада міністрів Автономної Республіки Крим. Голова Ради міністрів АРК призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою АРК за погодженням із Президентом України. Повноваження, порядок формування і діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим визначаються Конституцією України і законами України, нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питань, віднесених до її компетенції. Правосуддя в Автономній Республіці Крим здійснюється судами, що належать до єдиної системи судів України.

Клімат: у північній частині Криму помірно теплий. Зима м’яка, літо спекотне. Середня температура липня +24°C, січня +1,5°C. На південному березі Криму клімат середземноморський: дуже тепле літо і м’яка зима. Середня температура липня +25°C, січня +4°C.


Природно-рекреаційний потенціал: у горах (особливо на північних схилах) – ліси дубові, букові, буково-грабові, подекуди – соснові. На південному березі рослинність середземноморського типу, чисельні парки декоративних дерев і чагарників, сади, виноградники, тютюнові плантації. Рекреаційний комплекс Криму нині охоплює 632 підприємства відпочинку та лікування. Санаторії зосереджені здебільшого на Південному березі Криму та в Євпаторії. Водночас у Південно-Східному Криму розташована велика кількість пансіонатів, а в гірському Криму розвинута мережа турбаз. Курортні ресурси півострова унікальні, оскільки тут, крім сприятливих кліматичних умов та багатої природи, є лікувальні мінеральні води та грязі.

Кримський півострів вирізняється різноманітністю природних ландшафтів. Північну його частину займає степ; південні райони - покриті лісами Кримські гори. Гірська система протягнулася трьома пасмами від Севастополя до Феодосії. Найбільші висоти – у межах Головного, або Південного, пасма. Тут знаходиться найвища гірська вершина Кримського півострова - гора Роман-Кош (1545 м).

Транспортна мережа: основні залізничні вузли – Сімферополь, Севастополь, Джанкой, Красноперекопськ, Феодосія, Керч, Чонгар. Розвинений автомобільний транспорт. Діє унікальна гірська тролейбусна лінія Сімферополь – Алушта – Ялта. Важливу роль відіграє каботажне та міжнародне мореплавство. Провідними морськими портами є Севастополь, Феодосія, Керч, Ялта. У Сімферополі – великий міжнародний аеропорт, що зв’язує центр автономії з містами України та зарубіжжям.

Промисловість: у структурі промислового виробництва найбільшу питому вагу мають харчова, хімічна і нафтохімічна галузі, машинобудування та металообробка, паливна промисловість. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 60%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебуває 291 промислове підприємство, функціонує 1002 малих промислових підприємства.

Сільське господарство: основними галузями рослинництва є вирощування зернових, овочівництво, садівництво, виноградарство; тваринництва - молочне скотарство, птахівництво, вівчарство.

Історико-культурний потенціал: Кримський республіканський краєзнавчий музей, Сімферопольський художній музей, Лівадійський музей-палац, будинок-музей А.П.Чехова. Кримськотатарський музей мистецтв, Бахчисарайський державний історико-культурний заповідник.

В Криму 3820 пам’яток історії та культури. Багато пам’яток архітектури, яким характерне змішання стилів Близького Сходу, Візантії, Вірменії.

Сімферополь – столиця АР Крим. Важливий транспортний вузол (дві залізничні лінії, п’ять автошляхів, великий аеропорт). На території сучасного Сімферополя у ІІІ ст. до н.е. – ІV ст. н.е. знаходилася столиця Скіфської держави – Неаполь Скіфський. Серед визначних пам’яток – парк “Салгірка” (ХVІІІ ст.); Український музичний, Кримськотатарський музично-драматичний, Ляльковий театр і філармонія; Кримський краєзнавчий і художній музеї.

Над Алупкою височіє одна з найпривабливіших гір Криму – Ай-Петрі. У місті розташований один з найкращих палаців і парків України – Палац Воронцова і парк 1830–1846 рр.


У Бахчисараї збереглися Ханський палац (ХVІ–ХVІІІ ст.), в приміщенні палацу – Бахчисарайський історико-археологічний музей. Успенський печерний монастир (VІІ–ХІХ ст.), у комплексі монастиря – вирубана в скелі Успенська церква VІІІ ст., при дорозі Чуфут-Кале. Мечеть Тохталі-Джамі 1707 року. Фортеця і печерне місто “Чуфут-Кале” (Х–ХVІІІ ст.)

Ялта із сусідніми селищами і містами є найбільшим всесвітньо відомим курортом Криму. Туристів приваблюють ”Ластівчине гніздо” 1911–12рр.; Вірменська церква 1909–17рр.; палац 1831–36рр.; Полукоровський пагорб – місце поховання визначних діячів історії і культури; палацовий комплекс ХІХ–ХХ ст. у Лівадії на схилі гори Могабі.

Феодосія заснована в VІ ст. до н.е. Найцікавіші об’єкти туризму – Вірменська церква Св. Архангелів Михаїла і Гавриїла (1408р.); Генуезька фортеця (ХІV ст.); Міська фортеця (ХІV ст.).

Контактна інформація
Рада міністрів Автономної Республіки Крим
95005, м. Сімферополь, пр-т. Кірова, 13
Контактні телефони:
тел.: +380 (652) 27 42 10, 27 61 85
факс: +380 (652) 24-88-20, 54-42-69
E-mail: sovmin@ark.gov.ua

 
 
 

НОВИНИ

 

15.05.2006 Віктор Ющенко: «Подаймо одне одному руки»

Віктор Ющенко в перший день офіційного візиту до Республіки Польща дав інтерв’ю польській «Газеті Виборчій», повідомляє прес-служба Президента. Треба подивитися одне... далі >>


15.05.2006 Для українців родина завжди була особливою, найбільшою цінністю

Напередодні Дня матері та Дня сім’ї, які відзначають 14 і 15 травня відповідно, у своєму радіозверненні Президент Віктор Ющенко назвав основні завдання демографічної п... далі >>


15.05.2006 Україна поглиблює співпрацю з діаспорою

Віктор Ющенко переконаний у необхідності поглиблення співпраці з українською діаспорою. Про це він заявив у ході зустрічі з представниками української громади Польщ... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ

  
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером