ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Вимагання документів з-за кордону

  ВИМАГАННЯ ДОКУМЕНТІВ З-ЗА КОРДОНУ

- Куди звертатися громадянам України у разі потреби вимагання документів з-за кордону?
- До Департаменту консульської служби Міністерстві закордонних справ України. Цей департамент здійснює вимагання документів з-за кордону за допомогою дипломатичних представництв і консульських установ України в інших країнах. Документи соціально-правового характеру можуть вимагатися на підставі клопотань громадян, які проживають на території України.

-Яким є порядок вимагання документів з-за кордону?
- Порядок вимагання документів передбачає заповнення відповідних анкет, які надсилаються заявникам на їх письмові звернення до Департаменту консульської служби.

-Чи стягується консульський збір за вимагання документів?
- За вимагання документа з-за кордону із заявника стягується консульський збір. Він визначається тарифом консульських зборів (станом на липень 2001 р. розмір такого збору становить 8 грн для громадян України і 17 грн для іноземних громадян та осіб без громадянства).
- Консульський збірслід надсилати на адресу: УДК в м. Києві, рахунок №3115049900011, код ЄДРПОУ 26077968, МФО 820019.

-Чи повертається консульський збір за вимагання документів у випадку їх відсутності в архівах?
- Якщо відповідний документ відсутній у архівах, консульський збір, сплачений за вимагання документа, не повертається.

-Куди звертатися щодо нарахування і виплати компенсацій за перебування на примусових роботах під час Другої світової війни?
- Всі питання, що стосуються нарахування і виплати компенсацій за перебування на примусових роботах під часДругої світової війни, належать до компетенції Українського національного фонду «Взаєморозуміння і примирення».
Адреса Українського національного фонду «Взаєморозуміння і примирення»: <> 01004, м. Київ, вул. Басейна, 1/12 Тел.: (044) 224-65-55, 224-43-19

- Куди звертатися у випадку відсутності в архівах України документів про перебування на примусових роботах або в концтаборах у Німеччині?
- Якщо документи про перебування на примусових роботах або в концтаборах у Німеччині відсутні в архівах України, необхідно звернутись до Служби розшуку Національного Товариства Червоного Хреста України і оформити відповідний запит до Міжнародної Служби Розшуку.
Адреса Служби розшуку Національного Товариства Червоного Хреста України:
01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 30

Крім того, громадяни України можуть звертатись безпосередньо до Міжнародної Служби Розшуку (Internationaler Suchdienst).
Адреса Internationaler Suchdienst
Internationaler Suchdienst, 5-9, Glоbе Аllее,
34444 Агоlsеn,
Вundersrepublik Deutschland

Щодо осіб, які під час Другої світової війни були вивезені до Німеччини з території Польщі, то їм для отримання документів слід звертатись також до польських установ Buiro Informacji i Poszukiwan та Archiwum Glownej Komisji Badania Zbrodni p-ko Narodowi Polskiemu.

Адреса Buiro Informacji i Poszukiwan:
Rzeczpospolita Polska, PCK 00-640 Warszawa, ul. Mokotowska, 14
Адреса Archiwum Glownej Komisji Badania Zbrodni p-ko Narodowi Polskiemu:
Rzeczpospolita Polska, ІРN 00-898 Warszawa, аl. Solidarnosci, 127

- Де можна отримати інформацію про механізм отримання компенсації за примусові роботи від організацій Федеративної Республіки Німеччини?
- Додаткову інформацію про механізм отримання компенсації від організацій Федеративної Республіки Німеччини зі примусової роботи можна отримати від адвокатів Української іноземної юридичної колегії «Укрінюрколегія», які мають відповідний досвід і вирішують такі питання на підставі інформації, яка є у Міністерстві закордонних справ України.
Адреса «Укрінюрколегії»
01034, м. Київ, вул. Золотоворітська, 2-а
Тел.: (044) 234-52-08, 246-53-90, 246-5391, 246-53-92

- Куди звертатися у справі отримання документів про переселення у 1945-1946 роках?
- З питань отримання документів про переселення у 1945-1946 роках на підставі Угоди між урядом УРСР та Польщі обхідно звертатись до Міністерства праці та соціальної політики України.
Адреса Міністерства праці та соціальної політики України
01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 28 Тел.: (044) 224-10-70

- Куди звертатися з приводу розшуку громадян, що зникли, розшуку родичів, з‘ясування місця поховання?
- Питаннями розшуку громадян, що зникли, розшуку родичів, з'ясування місця поховання опікується Служба розшуку Національного Товариства Червоного Хреста України.
Адреса Служби розшуку Національного Товариства Червоного Хреста України
01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 30