на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

11 : 40

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

12 : 10

 

12 : 15

 

14 : 00

 

15 : 00

 

17 : 00

Концерт за за участю військових оркестрів  

18 : 00

Україна: час місцевий. Новини "Пульс". Спецвипуск до 20-ї річниці Незалежності України  

19 : 00

 

19 : 10

 
 

ЗМІНИ В ПРОГРАМІ:

Увага! Зміни у програмі!

24 серпня 2011 року

ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" до Дня Незалежності України планує наступні прямі трансляції:

З 10:30 до 11:00 Урочистості з нагоди 20-ї річниці Незалежності України

З 20:00 до 20:30 Мистецький телемарафон до 20-ї річниці Незалежності України з Майдану Незалежності у місті Києві

Дирекція програм

  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Допомога консульських установ України за кордоном

<< версія для друку >>

ДОПОМОГА КОНСУЛЬСЬКИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

- Чим можуть допомогти громадянинові України консульські установи країни за кордоном?
- Згідно з Консульським статутом України, консул вживає заходів, щоб громадяни України дійсно користувалися тими правами, які належать їм за законами держави перебування і міжнародними договорами.
Необхідно пам'ятати, що під час перебування за кордоном кожний громадянин України зобов'язаний неухильно дотримуватися законодавства країни перебування. Консул може поінформувати про особливості законодавства країни перебування, надати консультативну допомогу з питань стосунків з офіційними установами консульського округу. У випадку захворювання громадянина України консул може надати йому адреси і номери телефонів місцевих лікарень та, за бажанням громадянина, надіслати відповідне повідомлення його рідним.

Якщо з громадянином України трапився інцидент, йому необхідно терміново інформувати консульську установу України в державі перебування. У випадку арешту громадянина України, він має право звернутися до органів поліції з вимогою повідомити про свій арешт консула України, який вживає заходів, щоб відносно громадян України, заарештованих, ув'язнених, затриманих за підозрою у вчиненні злочину чи підданих іншим заходам судового або адміністративного впливу, взятих під варту, було дотримано у повному обсязі положення законодавства держави перебування і щоб їх утримували в умовах, які відповість вимогам гігієни та санітарії.
На прохання громадянина консул може також зв'язатися з його родиною.

Наразі запроваджено спрощений порядок повернення в Україну громадян, які стали жертвами злочинів, пов'язанних з торгівлею людьми, сексуальною та іншою експлуатацією. У випадку втрати паспортів консульські установи України, працюючи безпосередньо з відділами громадянства, паспортної та імміграційної служби Міністерства внутрішніх справ України, протягом стислого терміну вирішують питанні підтвердження особи громадянина.

Існують також домовленості з Міжнародною організацією з міграції про взаємодію у процесі надання допомоги жертвам торгівлі людьми і сексуальної експлуатації та повернення українських громадян на Батьківщину.
Телефони представництва Міжнародної організації з міграції ум. Київ:
(380) 44/490-56-80,
(380) 44/490-56-81,
(380) 44/490-56-82,
(380) 44/490-56-84.
Якщо громадянин України помер під час його перебування за кордоном, Посольство України повідомляє про це рідних померлого, надає їм допомогу під час оформлення всіх необхідних супровідних документів і виконання формальностей, пов'язаних з транспортуванням труни з тілом чи урни з прахом в Україну.

Дипломатична установа України за кордоном також з'ясовує можливість відшкодування вартості ритуальних послуг родичам померлого громадянина України страховою компанією, що оформлювала страховий поліс, або особою, яка надавала запрошення до країни перебування. Відповідно оформлений страховий поліс значно спрощує вирішення проблем, перерахованих вище.

Якщо відповідний страховий поліс не оформлювався або його втрачено, а родичі громадянина України, що помер під час перебування за кордоном, не мають коштів для сплати за ритуальні послуги, слід вдатися до пошуку іншого джерел фінансування. Необхідні кошти можна знайти, наприклад, звернувшись до обласної державної адміністрації України, благодійних організацій, фондів та ін. Слід також зазначити, родичі або близькі померлого мають надіслати до ДКС МЗС України нотаріально засвідчену заяву особи, що є найближчим його родичем, в якій має бути висловлене її волевиявлення щодо прийнятного способу та місця поховання небіжчика.

Консульська установа також уповноважена виконувати реєстрацію актів громадянського стану, оформлювати паспорти для виїзду за кордон (громадянам, які подали до консульської установи документи на оформлення постійного проживання за кордоном або перебувають за кордоном у зв'язку з навчанням, лікуванням чи працевлаштуванням за контрактом) та свідоцтв на повернення в Україну, легалізовувати документи, оформлювати візи іноземцям для в'їзду в Україну тощо.

Консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не мають права видавати гроші в борг, сплачувати готельні та інші рахунки. Крім того, у випадку порушення законів країни перебування консул не може звільнити Вас від відповідальності.

Слід пам'ятати, що консул не уповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання чи іноземного громадянства. Проте, він Вам порадить, яким чином, коли і де можна отримати допомогу з цих та інших питань.

- Чи може бути оприлюднена без Вашого дозволу інформація, яку Ви надаєте Посольству?
- За законодавством України, інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди і тільки особам, яким Ви дали на Це повноваження.

- Яким є порядок звернення громадян України за допомогою до закордонних консульських установ України?
- Кожен громадянин України, що перебуває за кордоном, може звернутися до консульської установи України за допомогою. Це можна зробити таким чином:
1. Зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника консульської установи України, чи передати інформацію через третю особу або гуманітарну організацію.
2. Особисто прийти на консульський прийом.
3. Звернутися за допомогою факсового або поштового повідомлення. У такому випадку у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, номер контактного телефону (факсу), громадянство та викладено (якомога детальніше) суть проблеми. У зазначеному зверненні заявник обов'язково ставить дату і свій підпис.
4. Надіслати своє звернення на адресу консульства електронною поштою.
5. Звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

 
 
 

НОВИНИ

 

24.08.2011 Віктор Янукович поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському

З нагоди 20-ї річниці Незалежності України Президент України Віктор Янукович поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському в Києві, повідомляє далі >>


24.08.2011 Президент України привітав телеглядачів каналу «Євроньюз» з відкриттям мовлення українською мовою

Президент України Віктор Янукович привітав українців у країні та за кордоном з початком мовлення телеканалу «Євроньюз» українською мовою, повідомляє далі >>


24.08.2011 Європарламентарі готові підтримувати Україну у прагненні стати повноправним членом ЄС

Європарламентарі висловлюють готовність підтримувати прагнення України стати повноправними членами Європейського Союзу. Про це представники делегації Європейського пар... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером