на головну сторінку  
на головну сторінку    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР" в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР

11 : 40

Хочете подивитися?
> натисніть тут <

12 : 10

 

12 : 15

 

14 : 00

 

15 : 00

 

17 : 00

Концерт за за участю військових оркестрів  

18 : 00

Україна: час місцевий. Новини "Пульс". Спецвипуск до 20-ї річниці Незалежності України  

19 : 00

 

19 : 10

 
 

ЗМІНИ В ПРОГРАМІ:

Увага! Зміни у програмі!

24 серпня 2011 року

ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" до Дня Незалежності України планує наступні прямі трансляції:

З 10:30 до 11:00 Урочистості з нагоди 20-ї річниці Незалежності України

З 20:00 до 20:30 Мистецький телемарафон до 20-ї річниці Незалежності України з Майдану Незалежності у місті Києві

Дирекція програм

  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Питання міжнародного усиновлення

<< версія для друку >>

ПИТАННЯ МІЖНАРОДНОГО УСИНОВЛЕННЯ

-Якими нормативними актами регулюються питання міжнародного усиновлення в Україні?
- Питання міжнародного усиновлення в Україні регулюються:
1. Кодексом про шлюб та сім'ю України (КпШС);
2. Порядком передачі дітей, які є громадянами України, на усиновлення громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'я) усиновителів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України (№ 775 від 20 липня 1996 р.).

- За якої умови дозволяється всиновлення іноземними громадянами дітей, які є громадянами України?
- Усиновлення іноземними громадянами дітей, які є громадянами України, на території України здійснюється у випадках, коли вичерпані всі можливості щодо усиновлення, взяття під опіку (піклування) чи на виховання цих дітейв сім'ї громадян України, а також лише у тому випадку, коли ці діти перебувають на обліку в Центрі по усиновленню дітей при Міністерстві освіти і науки України (далі Центр) не менше одного року. У разі коли іноземні громадяни перебувають у родинних стосунках з дітьми або усиновляють дітей, які мають захворювання, зазначені у Переліку, затвердженому МОЗ, усиновлення здійснюється без дотримання термінів перебування дітей на обліку в Центрі.

Адреса Центру по усиновленню дітей при Міністерстві освіти України:
м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27
Тел.: (044) 246-54-32, 246-54-37

- Які документи потрібно підготувати при усиновленні іноземними громадянами дітей, що є громадянами України?
- Іноземні громадяни, які виявили бажання усиновити дитину яка є громадянином України, вертаються з письмовою заявою до Центру про взяття їх на облік кандидатами в усиновителі та надання направлення для відвідання відповідного державного дитячого закладу для підбору дитини, знайомства й налагодження контакту з нею.

До заяви додаються такі документи:
1. Висновок, виданий компетентним органом країни проживання кандидата в усиновителі, що підтверджує його можливість бути усиновителем. У висновку зазначаються житлово-побутові умови, біографічні дані, склад сім'ї, наявність власних дітей, інші дані. Якщо висновок видав недержавний орган, до нього додається копія ліцензії, виданої зазначеному органу на проведення діяльності, пов'язаної з усиновленням.
2. Дозвіл компетентного органу країни проживання кандидата в усиновителі на в'їзд і постійне проживання усиновлюваної дитини.
3. Документ про доходи, заробіток, прибуток кандидата в усиновителі.
4. Медичний висновок про стан здоров'я кожного кандидата в усиновителі.
5. Копія свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі).
6. Копія паспорта або іншого документа, який засвідчує особу кандидатів в усиновителі.
7. Довідка уповноваженого органу на кожного кандидата в усиновителі про те, що ніхто з них не притягався до кримінальної відповідальності.
8. Зобов'язання усиновителя у разі усиновлення дитини в місячний термін поставити її на консульський облік в консульській установі України в країні проживання (із зазначенням в якій саме консульській установі України) та надавати цій установі періодичну інформацію (не менше, ні один раз на рік) про умови проживання і виховання дитини можливість її представника спілкуватися з дитиною, також про збереження усиновленій дитині громадянства України до досягнення нею 18-річного віку.
Зазначені документи (крім копії паспорта або іншого документа, що засвідчує особу) мають бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачене законодавством України або міжнародними договорами України. Термін дії цих документів один рік.
Документи подаються Центрові мовою оригіналу разом їх перекладом українською мовою.
Переклад документі здійснюється з документів, легалізованих в установленому порядку, якщо інше не передбачено законодавством України або міжнародними договорами України, і засвідчується в консульській установі України в країні проживання кандидатів в усиновителі або в органах державного нотаріату на території України.
Центр розглядає подані кандидатами в усиновителі документи, ставить їх на облік, надає необхідну інформацію про дітей, стосовно яких виникли підстави для усиновлення, та видає направлення в органи опіки і піклування для підбору дитини, знайомства та налагодження контакту з нею.
Разом з направленням кандидатам в усиновителі повертаються їх документи, прошнуровані, опечатані і завірені підписом керівника Центру, із зазначенням кількості сторінок, номера, за яким кандидат перебуває на обліку в Центрі. Ці документи призначені для подання у відділ освіти за місцем проживання дитини.
У випадку відмови заявнику взяти його на облік як кандидата в усиновителі, йому надається у письмовій формі обгрунтована відповідь і повертаються подані ним документи Для вирішення питання про можливість усиновлення конкретної дитини іноземні громадяни подають заяву до відділу освіти за місцем проживання дитини.
У заяві про усиновлення дитини (у випадку усиновлення подружжям подається спільна заява, а у випадку усиновлення одним з них до заяви додається письмова згода другого) зазначається прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання кандидата в усиновителі, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, обізнаність про стан здоров'я дитини. Заява має бути перекладена українською мовою, а переклад засвідчений у органах державного нотаріату України.
Орган опіки і піклування за місцем проживання усиновлюваної дитини на підставі заяви кандидата в усиновителі і подання необхідних документів готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Для вирішення питання про усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземні громадяни звертаються до Центру за дозволом на проведення дій, пов'язаних з усиновленням.

- Протягом якого часу Центр має надати відповідь можливості усиновлення?
- На підставі письмової заяви іноземних громадян про надання їм дозволу на здійснення усиновлення конкретної дитини і висновку органу опіки і піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини Центр протягом трьох днів розглядає необхідні матеріали і дає письмовий дозвіл на здійснення усиновлення або у разі відмови - обгрунтовану відмову у письмовій формі.
Якщо кандидати в усиновителі не змогли вибрати дитину Для усиновлення за попереднім направленням Центру, вони, за їх бажанням, можуть отримати направлення до іншого органу опіки і піклування.

-Який орган здійснює усиновлення іноземними громадянами дитини, що є громадянином України?
- Усиновлення іноземними громадянами дитини, яка громадянином України, здійснюється в установленому порядку на підставі рішення районного (міського) суду.
Присутність усиновителів під час прийняття рішення щод усиновлення є обов'язковою (Стаття 102 КпШС).
Усиновлення іноземними громадянами дитини, яка є гра мадянином України і проживає за межами України, здійс нюється в консульській установі України за умови одержан ня в кожному окремому випадку дозволу Центру. Дійснш визнається усиновлення дитини, яка є громадянином Украі ни, здійснене в органах держави, на території якої прожива дитина, та за умови попереднього одержання дозволу Цент ру на таке усиновлення.

- Чи може бути скасоване рішення про усиновлення іноземними громадянами дитини, яка є громадянином України?
- У випадку, коли внаслідок усиновлення порушено права дитини, передбачені законодавством України і міжнародними угодами України, або у ситуації, коли усиновлення не відповідає інтересам дитини, воно може бути скасоване або визнане недійсним у судовому порядку згідно із законодавством України.

 
 
 

НОВИНИ

 

24.08.2011 Віктор Янукович поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському

З нагоди 20-ї річниці Незалежності України Президент України Віктор Янукович поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському в Києві, повідомляє далі >>


24.08.2011 Президент України привітав телеглядачів каналу «Євроньюз» з відкриттям мовлення українською мовою

Президент України Віктор Янукович привітав українців у країні та за кордоном з початком мовлення телеканалу «Євроньюз» українською мовою, повідомляє далі >>


24.08.2011 Європарламентарі готові підтримувати Україну у прагненні стати повноправним членом ЄС

Європарламентарі висловлюють готовність підтримувати прагнення України стати повноправними членами Європейського Союзу. Про це представники делегації Європейського пар... далі >>


 
 
 

ПАРТНЕРИ:

 

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером