ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Аркуші

  “АРКУШІ”

Фотографії втраченого Києва і нова книга Олеся Ільченка

Що таке зникле місто для тих, хто жив у ньому? Що воно для тих, хто не бачив його ошатних будинків, співмірних із людиною? І що таке поезія - відлуння образів неіснуючого вже Києва?

Спробою відповіді на ці запитання є "Аркуші" - нова книга віршів Олеся Ільченка, ілюстрована авторськими фотографіями зниклої не так давно київської архітектури, та однойменна виставка його ж фоторобіт: київські будинки, які існували до 1981-1982 років. Виставка з успіхом пройшла у столиці України в червні 2004 року.

У книзі "Аркуші" Олесь Ільченко спробував поєднати свої вірші-асоціації, і фото віртуальної тепер забудови Києва, яка загинула двадцять років тому.

Серед зафіксованих Олесем Ільченком споруд – й унікальний зразок українського модерну: будиночок, споруджений за проектом В.Кричевького (був на вул. Полтавській, 4-а).

Будинки, що є віднині лише на фото й у спогадах, вірші, які реальні лише тоді, коли їх читають або пишуть, - усі ці об'єкти існують тільки завдяки людській пам’яті.

Рідне місто Олеся Ільченка стало темою багатьох його виступів у пресі.

Наша довідка:

Письменник Олесь Ільченко народився 4 жовтня 1957 року в Києві.

Освіта – природнича і літературна: закінчив Київський педагогічний університет ім. Драгоманова і Московський літературний інститут ім. Горького.

Автор збірок поезій “Зимовий сад” (1991), “Сузір’я Ас” (1993), “Інакший краєвид” (1997), "Аркуші" (2004). Підготував до друку ще дві поетичні збірки.

Переклав дванадцять науково-популярних книжок із серії “Усе про все” (видавництво “Школа”, 2000-2004 рр.)

Автор кількох кіносценаріїв і кінооповідань, зокрема сценарію кінофільму "Я той, хто є" (Київська кіностудія ім.О.Довженка, 1993).

Автор численних публікацій в пресі на культурологічні теми. Член Асоціації українських письменників, Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України.